BGMENS070BO 350 mm x 300 mm x 70 mm foam tray for board games - 32 compartments
  • Visa
You can also find this product here:
The fine-pored foam protects your game material reliably against damage.
The 32 compartments have the following dimensions:
  • 12 compartments: 47 mm long x 27 mm wide x 60 mm deep
  • 4 compartments: 30 mm long x 32 mm wide x 60 mm deep
  • 2 compartments: 30 mm long x 25 mm wide x 60 mm deep
  • 4 compartments: 36 mm long x 50 mm wide x 60 mm deep
  • 1 compartment: 50 mm long x 45 mm wide x 60 mm deep
  • 1 compartment: 45 mm long x 28 mm wide x 60 mm deep
  • 1 compartment: 86 mm long x 56 mm wide x 60 mm deep
  • 1 compartment: 82 mm long x 74 mm wide x 60 mm deep
  • 1 compartment: 124 mm long x 74 mm wide x 60 mm deep
  • 1 compartment: 109 mm long x 17 mm wide x 60 mm deep
  • 2 compartments: 95 mm long x 68 mm wide x 60 mm deep
  • 1 compartment: 45 mm long x 20 mm wide x 60 mm deep
  • 1 compartment: 45 mm long x 69 mm wide x 60 mm deep
The foam tray has the dimensions: 350 mm x 300 mm x 70 mm total height (60 mm usable height + 10 mm foam base).