BJLL050BO 293 mm x 219 mm x 50 mm foam tray for board games with 14 compartments
  • Visa
This 50 mm high foam tray is divided into 14 compartments. It is particularly suitable for the safe storage of tabletop and board game miniatures, as well as other fragile models and small parts.
Accessories can also be stored neatly and safely here.
The compartments have the following dimensions:
  • 6 compartments: 60 mm long x 45 mm wide x 40 mm deep
  • 4 compartments: 60 mm long x 45 mm wide x 40 mm deep
  • 2 compartments: 98 mm long x 74 mm wide x 40 mm deep
  • 1 compartment: 63 mm long x 53 mm wide x 40 mm deep
  • 1 compartment: 60 mm long x 21 mm wide x 40 mm deep
This foam tray has the dimensions: 293 mm x 219 mm x 50 mm total height (40 mm usable height + 10 mm foam base).