CBMEHY032BO 293 mm x 219 mm x 32 mm foam tray for board game boxes - 15 compartments
  • Visa
The tray has the following dimensions: 293 mm x 219 mm x 32 mm total height (22 mm usable height + 10 mm foam base). It fits many board game boxes.
The compartments have the following dimensions:
  • 1 compartment: 102 mm x 80 mm x 22 mm
  • 1 compartment: 80 mm x 43 mm x 22 mm
  • 1 compartment: 80 mm x 80 mm x 22 mm
  • 1 compartment: 73 mm x 70 mm x 22 mm
  • 8 compartments: 27 mm x 27 mm x 22 mm
  • 1 compartment for cards: 73 mm x 60 mm x 22 mm
  • 2 compartments for cards: 104 mm x 73 mm x 22 mm